Pin bar na NZD/USD 23.5.2016

V pondělí večer se na denním grafu „kiwi“ (NZD/USD) vytvořil další pěkný pin bar.

Tento pin bar se vytvořil ve směru čerstvě vzniklého momenta směrem dolů. To potvrzují 2 klouzavé průměry, které signalizují změnu krátkodobějšího trendu z uptrendu na downtrend. Navíc tyto klouzavé průměry fungují zároveň i jako dynamická rezistence, kdy se od nich cena krásně odrazila a respektovala je. Pin bar se ještě také ještě navíc vytvořil na významné S/R, kterou jsem v grafu označil červenou linkou.

 

nzd-usd

 

Máme tu tedy několik pěkných potvrzení platnosti tohoto pin baru a tím pádem další pěkný obchod, který splňuje všechny podmínky pro vstup dle mého obchodního plánu.

Čekající příkaz k prodeji jsem zadával v pondělí večer krátce po 22 hodině, kdy už bylo téměř jisté, že se tvar svíčky udrží až do New York close. Krátce po 22 hodině jsem obchod zasílal i klientům, kteří mají objednanou mojí službu.

Příkaz se zatím neaktivoval. Očekávám, že se cena vrátí zpět nahoru, směrem k dynamické rezistenci, zde se příkaz aktivuje a dále bude cena pokračovat očekávaným směrem dolů.

Samozřejmě netvrdím, že tento obchod vyjde, tak jako nikdy nemáte (a nesmíte mít) 100% jistotu, že vyjde jakýkoliv jiný obchod. Jen prostě splňuje všechny podmínky, které mám ve svém obchodním plánu nadefinované k tomu, abych obchod vzal.

Také je velmi důležité mít na každý obchod předem stanovený risk. Pokud totiž už dopředu znáte nejhorší možný výsledek (např. pokud obchod nevyjde, ztratím xxx dolarů), bude se vám obchodovat mnohem komfortněji a budete v mnohem větším klidu.

Uvidíme, jak tento obchod dopadne 😉

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou vypnuty.