Minulý týden nebyl tak úspěšný, jako předminulý

Minulý týden nebyl tak úspěšný, jako ten předminulý. Udělal jsem celkem 3 obchody. Všechny 3 skončily ztrátou.

Obchodoval jsem NZD/USD (-222 $), USD/CAD (-238 $) a EUR/USD (-116 $).

U všech 3 se na denním grafu vytvořila svíčka, kterou beru jako můj signál ke vstupu do obchodu. U všech 3 se vytvořila na důležitém supportu / rezistenci, ale všechny 3 byly proti silně rozjetému trendu. Mnohem lepší a jistější je vždy obchodovat ve směru hlavního trendu.

Ale každý týden nemůže být posvícení a ztráty jsou v tradingu naprosto běžná a nevyhnutelná věc. I ti nejlepší obchodníci mívají ztrátové obchody. Uvádí se, že jejich běžná úspěšnost se pohybuje okolo 40 – 50%. Já mám zatím dlouhodobou úspěšnost asi 42 %, což je v normě 🙂

Jak to, že na forexu vydělávám peníze, když mi vlastně vyjde jen 40 % obchodů? Fígl je v tom, že vstupuji vždy pouze do obchodů, které mají minimálně RRR 1:2. To znamená minimálně dvojnásobný zisk oproti risku. Většinou ale vstupuji do obchodů, které mají RRR 1:3, 1:4 a více. To znamená, že na 1 obchod riskuji např. 200 $. Když obchod nevyjde, prodělám 200 $. Když vyjde, vydělám 600 $ (při 1:3) nebo 800 $ (při 1:4). Proto mi stačí tak nízká úspěšnost obchodů.

Komentáře

Komentáře

2 Komentářů

  1. Přesně tak 🙂 Ztrátové obchody jsou v tradingu naprosto běžné a nedá se jim vyhnout.
    Důležité je umět je přijmout. Každé podnikání má své příjmy a výdaje. Když to převedu na klasické podnikání, tak jsou to právě ty nutné „výdaje“. Důležité je držet ztráty nízko = riskovat na každý obchod pouze malou částku v porovnání s možným profitem.

  2. Tohle jsou tzv“nutné“ procesní ztráty. Držím palce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *