Jak dopadl obchod na GBP/USD

Obchod na GBP/USD z minulého týdne nakonec nevyšel. Bylo možné na něm udělat zisk téměř 1:3. Já měl PT nastavený na 1:4, takže obchod nakonec pro mě skončil ztrátou.

Když jsem do obchodu vstupoval, splňoval všechny podmínky, které mám nadefinované ve svém obchodním plánu. A to je důležité.

V tradingu jsou ziskové a ztrátové obchody distribuovány náhodně. Každý obchod je pouze provedení naší trading edge. Pro mě to znamená to, že v sérii náhodně distribuovaných ziskových a ztrátových obchodů jsem zrovna narazil na ten ztrátový. Nic víc.

Nemůžu ovlivnit výsledek jednotlivého obchodu. Nemůžu vědět, který obchod bude ziskový a který skončí ztrátou. Důležité je to, že jsem dodržel plán a vzal jsem obchod, který měl tzv. edge (výhodu).

V tradingu je důležité se ztrát nebát, protože jsou naprostou součástí této hry. Důležité je ale držet ztráty malé a kontrolované. Já třeba na každý obchod riskuju vždy stejnou fixní $ částku.

Výsledek jednoho obchodu vůbec nic neznamená. Důležité je vědět, že v sérii obchodů stojí pravděpodobnostní výhoda na naší straně.

Jak dopadl GBP/USD obchod

Jak dopadl GBP/USD obchod

Komentáře

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *