Vaše e-maily: Dopis od Pavla

Ahoj Honzo, obchoduji již několik let, vystřídal jsem spoustu intradenních strategií, naposledy breakout na H1, ale výsledkem jsou neustálé ztráty a vypěstovaná závislost na sledování grafů prakticky po celé dny. Cítím, že musím úplně změnit přístup, jinak mne to snad úplně zničí.

Prostudoval jsem tvoje stránky, chtěl bych zkusit přijmout tvůj přístup za svůj, je to asi poslední pokus, nechci to vzdát. Nemohu si dovolit příliš riskovat, zkusil bych nejdříve jeden měsíc demo. Napiš mi prosím zda a za jakých podmínek jsi ochoten mi pomoci. Díky za odpověď. Přeji hezký den, zdraví Pavel


Ahoj Pavle, pomoci ti samozřejmě můžu. Ano, intraday trading je psychicky a časově hodně náročný. Můj přístup je úplně jiný než ten tvůj. Obchoduji převážně denní grafy. Trhy (krátce) kontroluji ráno a večer, jinak je přes den téměř vůbec nesleduji. Obchody svým klientům zasílám vždy večer. Po zadání obchodu už do něj většinou nezasahuji. U každého obchodu vždy zdůvodňuji, proč do něj vstupuji. Myslím, že by ti „okoukání“ mého stylu mohlo hodně pomoci. A určitě by ti to pomohlo odbourat tvou závislost a naučit se obchodovat jednoduše a hlavně v klidu.

Ještě k tomu co jsi mi psal… Doporučuji Ti najít si nějakou činnost (koníčka), která nemá s tradingem nic společného. Já trhy krátce (cca 10-20 min) kontroluji pouze večer (před NY close) a ráno. Jinak s mým přístupem není třeba trhy vůbec přes den sledovat. Po zadání čekajícího příkazu pro tebe veškerá práce končí – trh sám rozhodne, jestli jsem se mýlil (stoploss) nebo jestli jsem měl pravdu (profit target)… Hodně ti doporučuji přečíst tu knížku.


Ahoj Honzo, koníčky samozřejmě mám, ale chybí při mém stylu čas, a začínají chybět i peníze, zrovna jsem se vrátil z kola. Myslím, že přijmutí tvého přístupu bude ode mne vyžadovat spoustu trpělivosti a disciplíny. Ta mi zatím chybí. Vše o čem píšeš v minulé emailu o MM znám, vím toho o tradingu mnohem více (zdaleka ne všechno), ale nezvládám to v hlavě. Vydal jsem se asi špatným směrem náročného intradenního obchodování. Všechny ty stránky o tradingu tě vedou tím směrem (např. Czechwealth, Finančník a pod.) V jednom mají ale pravdu, po projití všeho možného člověk zjistí, že největší problém má ve své hlavě. Škoda, že jsem se nerozhoupal o týden dříve, už jsem mohl mít nejméně 2-3 ziskové obchody Dj30 a WTI za sebou, gratuluji, dobrá práce. 😉 Rád bych věděl, jestli se od tebe dozvím pravidla tvých signálů, přesná pravidla pro MA, jestli používáš Fibo úrovně (roční, měsíční ?). Pravidla MM od tebe mám, a něco jsem vyčetl v příspěvcích na tvých stránkách a Fb. S tím nebudu mít problém, i když ráno jsem ti málem psal, jestli to WTI už nezavřeš. .-)) Těším se na spolupráci, doufám, že to nebude úplně jen slepé poslouchání hodnoty vstupu., ale nebudu moc otravovat.


Ahoj Pavle, jak už jsem Ti psal, sport, koníčky nebo jakákoliv jiná činnost (která nemá s tradingem nic společného) jsou pro úspěšný trading velmi důležité. Ano, jak píšeš, můj přístup vyžaduje především hodně trpělivosti a disciplíny. Pokud si přečteš jakoukoliv dobrou knihu o tradingu, zjistíš všude to samé – že trading je především o trpělivosti a disciplíně. Většina lidí tyto 2 klíčové vlastnosti ale nemá, proto 90% lidí v trzích trvale ztrácí své peníze. A na tom je to celé založené.

K intradennímu obchodování, Finančníku a Czechwealth – také jsem si v začátcích myslel, že je to ta správná volba. Než jsem ale začal se samotným obchodováním, hodně jsem napřed studoval a snažil jsem se přijít na to, co bude pro mě opravdu nejlepší. Po přečtení hodně knížek a webů od skutečných a opravdu špičkových traderů jsem zjistil, že většina z nich obchoduje pouze denní grafy. Tak jako většina velkých centrálních bank, fondů a různých institucí. Takže jsem si řekl, že na těch denních grafech asi opravdu něco bude… Pokud bych svůj trading měl nějak jednoduše shrnout, pak 99% času trávím úplně něčím jiným, než tradingem. Trhy krátce procházím jen večer. Většinu času jen čekám. Čekám na dobrý obchod (signál). Pokud se rozhodnu nějaký obchod vzít, pak jen opět trpělivě (několik dní) čekám, jak obchod dopadne.

Takže trpělivost je v tradingu opravdu jednou z nejdůležitějších věcí. Většinu času prostě musíš jen čekat. A disciplínu potřebuješ především na to, abys vzal opravdu jen obchod, který splňuje všechny tvé podmínky, které máš definované ve svém obchodním plánu. A potom také na to, abys do obchodu zbytečně nezasahoval a nechal obchod běžet, i když se třeba pár dní nevyvíjí dle tvých představ.

Pokud máš ale objednanou mojí službu, je to pro tebe velice jednoduché. Budeš se jen řídit mými instrukcemi. Budeš čekat, až ti zašlu obchod – ten zadáš do platformy a o nic víc už se starat nebudeš. Prostě na obchod zapomeneš. A můžeš se dál věnovat něčemu úplně jinému. Píšeš, že ti při tvém stylu chybí čas. Ten ti při mém stylu určitě chybět nebude. Myslím, že můj styl ti pomůže překonat Tvoji, jak píšeš, závislost. A ano, máš pravdu, všechno je to jen v Tvé hlavě.

Honza

P.S.: Jinak kolo je na odreagování a pročistění hlavy ideální, také jezdím 😉

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou vypnuty.